Technika Hyundai Wave Wave na poskytnutie dvoch nových pohonných článkov vodíkových palivových článkov v roku 2023

Hyundai oznámila, že v roku 2023 spustí dve nové pohonné jednotky vodíkových palivových článkov, v rámci svojej misie popularizovať túto technológiu do roku 2040. Toto oznámenie bolo urobené. Na konferencii Hyundai’s Hydrogen Wave, ktorá predstavuje plány firmy, aby sa táto technológia „ľahko používa pre všetkých, všetko a všade“.
Reklama – krátky článok pokračuje nižšie

Spoločnosť ponúkne dve verzie svojho zásobníka vodíkových palivových článkov z tretej generácie, ktoré produkujú výstup 100 kW a 200 kW. Prvý je vyvinutý na použitie v osobných automobiloch (napríklad súčasné SUV NEXO), zatiaľ čo druhý je špeciálne vyvinutý na použitie v úžitkových vozidlách.

Hyundai Vision FK Hydrogen poháňaný športový automobilový koncept koncepcie 670bhp

Od spustenia Nexo už v roku 2018, spoločnosť Hyundai zmenšila veľkosť svojho 100 kW zásobníka vodíkových palivových článkov o 30 percent, čo podľa neho uľahčuje aplikovať sa na celý rad rôznych typov automobilov. Jednotka 200 kW je tiež podobná veľkosť ako Nexo, ale poskytuje dvojnásobok výstupu výkonu.
Do roku 2030 sa spoločnosť Hyundai zameriava na výrobu vozidla s vodíkovými palivovými článkami s podobnou cenou ako elektrické vozidlo s batériou, a to vďaka zlepšeniu výrobnej efektívnosti hnacích jednotiek novej generácie. Firma chce zdôrazniť, že už v predchádzajúcich 20 rokoch znížila náklady na technológiu – o ohromujúcich 98 % v porovnaní s prototypovými palivovými článkami v roku 2003.

Leave a Reply